dzisiaj: 28-03-2024,  imieniny 
 

Firmy i produkty
  • informacje o:
  • firmach
  • instytucjach
  • produktach

Przetargi
  • wyniki
  • inwestycje
  • dotacje
  • raporty

Wzory pism PITy
  • podatkowe
  • księgowe
  • skarbowe
  • umowy

Bazy danych
  • pudełkowe
  • statyczne
  • dynamiczne
  • aktualne

Telemarketing
  • infolinie
  • leady handlowe
  • badania CATI
  • ankietowanie

Informator miejski
  • instytucje
  • urzędy
  • kina
Co:
Gdzie:
Branża (wybierz) lub słowo
Województwo, miejscowość, ulica
np: Wielkopolskie, Poznań, Nowowiejskiego

PIP alarmuje: co czwarta firma nielegalnie zatrudnia pracowników


Przeprowadzona w ubiegłym roku kontrola wykazała, że co druga kontrolowana firma złamała przepisy dotyczące legalności zatrudnienia i opłacania składek na Fundusz Pracy i ZUS. Co czwarta zaś zatrudniała pracowników „na czarno”. (F)

Nowy portal skojarzy innowatorów z inwestorami


Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości stworzył nowy portal, który ma na celu umożliwić współpracę pomysłodawców i specjalistów z inwestorami. (Z)

Podwyżki wynagrodzeń osłabią polskie firmy


W przyszłym roku podwyżki pensji planuje 41 proc. polskich firm. Mają one objąć 45 proc. pracowników, a do podniesienia wynagrodzeń o minimum 5 proc. przymierza się jedna trzecia firm. Może to osłabić przedsiębiorstwa. (F)

Jeszcze jeden e-podpis?


Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić tzw. podpis zaawansowany, czyli nowy rodzaj e-podpisu. O planowanej propozycji poinformował Jerzy Molak z Departamentu Regulacji Gospodarczych resortu gospodarki. (F)

Kolejna edycja „Lodołamaczy” rozstrzygnięta


W tym roku wśród pracodawców "wrażliwych społecznie" znaleźli się m.in. restauracja prowadzona przez niepełnosprawnych, niewidomy właściciel gabinetu rehabilitacji i stowarzyszenie prowadzące kursy nurkowania dla niepełnosprawnych. W sumie do konkursu "Lodołamacze" zgłoszono 343 firmy. (F)

Biuro numerów także połączy


Do niedawna dzwoniąc do Biura Numerów TP mogliśmy uzyskać informację o poszukiwanym numerze. Od jakiegoś czasu operator infolinii może nas także z nim połączyć. (F)

Duże prawdopodobieństwo, że Daimler zbuduje fabrykę w Polsce!


Jak nieoficjalnie dowiedział się „Newsweek”, niemiecki koncern Daimler bardzo poważnie rozważa budowę nowej fabryki w Polsce. Inwestycja ma kosztować 800 mln euro. (Z)

Bankomaty jak grzyby po deszczu


Być może już niedługo do trzech działających w Polsce operatorów bankomatów dołączy kolejny gracz – Polcard. Niezależne sieci uruchomią w tym roku ponad 600 urządzeń. (F)

Coraz chętniej pijemy napoje bez procentów


Już za cztery lata Polacy mają wypić 7 mld litrów napojów bezalkoholowych – wynika z szacunków firmy Euromonitor International. To o 18 proc. więcej niż w ubiegłym roku. (F)

Centrum finansowe spożywczego giganta powstanie w Gdańsku


Koncern Arla Foods w listopadzie otworzy w Gdańsku centrum serwisu finansowego. Zatrudnienie znajdzie w nim nawet 150 osób. (I)

Pomoc tylko dla nowych niepełnosprawnych pracowników?


Być może już od stycznia przyszłego roku pomoc dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne będzie przyznawana tylko na osoby nowo zatrudniane. (F)

Telefonia Dialog ma nowego prezesa


Zgodnie z oczekiwaniami nowym prezesem Dialogu został były szef HAWE Piotr Mazurkiewicz. Zarząd firmy odwołał ze stanowiska pełniącego obowiązki prezesa Marcina Olewnika. (F)

Cztery projekty na nowy VAT


W przyszłym miesiącu trafią do Sejmu cztery projekty nowelizacji ustawy o podatku VAT. Ministerstwo Finansów zakończyło już pracę nad rządowym projektem ustawy. (F)

Polska porażka AOL i MSN


Witryny AOL i MSN miały podbić polski rynek internetowy. Tak się jednak nie stało. Mimo, że działają już w Polsce od kilku miesięcy, mają znikomą liczbę użytkowników. (I)

Resort finansów: podatki zapłacimy w kasie i kartą płatniczą


Być może już niebawem wejdą w życie nowe sposoby płacenia podatków. Resort finansów wpisał je do projektu nowelizacji ordynacji podatkowej, która trafi pod obrady rządu. Zmiany budzą jednak wątpliwości. (F)

Dobre wyniki firm korzystających z dotacji


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zleciła analizę działalności firm, które w latach 2004-2006 otrzymały środki na tzw. małe projekty i doradztwo. Okazało się, że przedsiębiorstwa radzą sobie świetnie. (I)

STOP dla dorsza


Z uwagi na wyłowienie zbyt dużej ilości dorsza, polscy rybacy mają od 22 maja zakaz połowu tej ryby – poinformował wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. (F)

Powstaje ustawa metropolitalna


Projekt ustawy przygotowuje prof. Michał Kulesza. Zakłada ona powstanie siedmiu aglomeracji: stołecznej, śląskiej, łódzkiej, krakowskiej, poznańskiej, wrocławskiej i trójmiejskiej. (F)

Marcinkiewicz żegna się z posadą dyrektora EBOR


Od lipca Kazimierz Marcinkiewicz nie będzie już dyrektorem wykonawczym w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Zastąpi go Krystyna Gawlikowska-Hueckel. Jej kandydaturę zgłosił prezes NBP Sławomir Skrzypek. (Ś)

E-sądy coraz bliżej?


Czy postępowania upominawcze będą mogły być prowadzone przez e-sądy? Krajowa Izba Gospodarcza twierdzi, że elektroniczne prowadzenie postępowań obniży koszty sądowe, a nowe formularze wyeliminują braki formalne w pismach procesowych i pozwolą na automatyczną archiwizację akt. (F)

9584: „Dzień dobry, chciałbym zastrzec kartę”


Padłeś ofiarą złodzieja, zgubiłeś kartę płatniczą? Od dziś ich zastrzeganie stało się jeszcze prostsze. (F)

Banki przyciągają klientów dzięki Euro 2008


Promocje, nowa szata graficzna kart płatniczych, bezpłatne bilety na mecze Euro 2008 to najpopularniejsze narzędzia banków w walce o piłkarskich klientów. (F)

Nadal lubimy pirackie oprogramowanie


Ubiegłoroczne badanie Business Software Alliance (BSA) wykazało, że aż 57 proc. programów zainstalowanych na polskich komputerach to kopie pirackie. Dzięki temu producenci oprogramowania stracili aż 580 mln dolarów. (F)

Bank Światowy: transformacja w Polsce przechodzi do historii


Bank Światowy ogłosił, że transformacja w Polsce dobiega końca. Teraz – wzorem państw bogatych – powinniśmy skupić się na innowacjach i edukacji. (S)

Przetarg na wybór operatora monitoringu elektronicznego skazanych


Ministerstwo Sprawiedliwości pod koniec maja ogłosi przetarg na operatora systemu monitorującego lokalizację więźniów przebywających na wolności. System prawdopodobnie zacznie funkcjonować 1 września 2009 roku – poinformował wiceminister sprawiedliwości, Łukasz Rędziniak. (I)

Ustawa o materiałach budowlanych powinna zostać zmieniona


Projekt zmian w ustawie obejmować ma kontrolę jakości materiałów na budowach, wprowadzenie instytucji kontrolowanego zakupu i kontrolowanie wyrobu. (F)

Polkomtel: Jarosław Bauc za Adama Glapińskiego


Były minister finansów Jarosław Bauc został nowym prezesem Polkomtela. To stanowisko piastował już od lutego 2006 do lipca 2007. (F)

Ruszył wyścig o dotacje


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła przyjmowanie wniosków na unijne dotacje dla przedsiębiorców. Rozdzieli 1,5 mld zł. (I)

Konkurs „Dobre Praktyki PPP” trwa


Rafał Baniak, wiceminister gospodarki poinformował dziś, że resort przeznaczy 1 mln na projekty wyróżnione w konkursie promującym partnerstwo publiczno-prywatne (PPP). (I)

PTK Centertel nie będzie sponsorem piłkarskiej ekstraklasy


Trzyletni kontrakt z operatorem sieci Orange nie zostanie przedłużony. Nowa oferta telekomu nie była satysfakcjonująca – twierdzą przedstawiciele Ekstraklasy SA. (F)

Wrocław przyciąga gigantów informatycznych: pora na Operę


Norweski koncern Opera Software rozbudowuje swój wrocławski oddział. W najbliższym czasie zatrudni kolejnych 30 informatyków, którzy będą pracowali nad unowocześnieniem przeglądarki. (I)

Zarobki w Polsce: Warszawa nie jest już liderem


Gdańsk i Katowice wyprzedziły stolicę w rankingu wysokości zarobków w Polsce. (F)

Zmiana warty na stanowisku szefa Dialogu


Puls Biznesu dowiedział się nieoficjalnie, że nowym prezesem miedziowego telekomu zostanie Piotr Mazurkiewicz, założyciel i były udziałowiec Hawe. (F)

Informacja gospodarcza jeszcze bardziej rzetelna


Ministerstwo Gospodarki chce powołać Centralną Informację i Rejestrację Ewidencji Działalności Gospodarczej, a także znowelizować ustawę o Biurach Informacji Gospodarczej. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo obrotu gospodarczego w Polsce. (F)

Inspekcja Handlowa do likwidacji


Rząd chciałby, aby prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejął obowiązki Głównego Inspektora Inspekcji Handlowej. W tym tygodniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu w tej sprawie. (F)

Łatwiejszy eksport materiałów budowlanych na Ukrainę


Pozwolenie na eksport materiałów budowlanych na rynek ukraiński można otrzymać w ciągu miesiąca. Ukraińskie materiały są o ok. 30 proc. droższe niż polskie. (I)

MobilKing stawia na żużel


Już niebawem logo MobilKinga będzie widoczne na wszystkich stadionach żużlowej ekstraligi. Wirtualny operator został jej sponsorem wspomagającym. (I)

Łatwiejszy eksport materiałów budowlanych na Ukrainę


Pozwolenie na eksport materiałów budowlanych na rynek ukraiński można otrzymać w ciągu miesiąca. Ukraińskie materiały są o ok. 30 proc. droższe niż polskie. (I)

Pracodawcy nadal łamią przepisy dotyczące urlopów


Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzone w 2007 roku wykazały, że pracodawcy posiadają coraz większą wiedzę dotyczącą udzielania pracownikom urlopów wypoczynkowych. Jednocześnie coraz mniej pracodawców niezgodnie z prawem wypłaca pracownikom ekwiwalent za niewykorzystany urlop. (F)

Polkomtel idzie w górę


Operator Plusa osiągnął w okresie od stycznia do marca br. zysk netto w wysokości 356,7 mln zł, czyli o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. (I)

Kiedy polska premiera iPhone’a?


Minął rok od światowej premiery iPhone’a. Kilka dni temu okazało się, że umowę z Apple podpisała spółka Vodafone. (S)

Bruksela: nowi członkowie nie spieszą się z wydawaniem środków unijnych


Dalia Grybauskaite, unijna komisarz odpowiedzialna za budżet uważa, że nowe państwa członkowskie zbyt wolno wydają pieniądze unijne. Taka sytuacja może dać argument krajom, które przy konstruowaniu kolejnego budżetu chciałyby ograniczyć wydatki ze wspólnej kasy. (I)

Gadu-Gadu zawita do Wrocławia


Najpopularniejszy polski komunikator zaczyna lokować się w nowych ośrodkach. Pierwszym miejscem nowych działań jest stolica Dolnego Śląska. (I)

Od przyszłego roku zadzwonimy bez zera


Nowy Plan Numeracji Krajowej zakłada, że od września przyszłego roku z początku numerów stacjonarnych zniknie zero. (F)

Znaczki skarbowe ostatecznie przejdą do historii


Podatnicy, którzy nie wykorzystali jeszcze wykupionych wcześniej znaczków skarbowych będą mogli z nich skorzystać do końca 2008 roku. (F)

Światowy Dzień Młodzieży: papież wyśle sms-y


W połowie lipca w Sydney rozpoczną się kilkudniowe obchody Światowego Dnia Młodzieży. Watykan zdecydował się na nietypową formę komunikacji z uczestnikami. (S)

Zmiana definicji działalności gospodarczej pod znakiem zapytania


Posłowie Platformy Obywatelskiej chcą, aby zmieniła się definicja działalności gospodarczej. Ministerstwo Finansów jest temu przeciwne. (F)

Zadzwoń z samolotu


Era uruchomiła możliwość połączeń głosowych podczas podróży samolotem. Kolejne firmy telekomunikacyjne przymierzają się do wprowadzenia takiej oferty. (I)

Nie symuluj choroby, bo skontroluje Cię ZUS


Do marca bieżącego roku orzecznicy ZUS skontrolowali 63 tys. osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. Prawie co dziesiąta osoba była zdolna do pracy. (F)

Projekt ustawy antydyskryminacyjnej prawie gotowy


W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej kończą się prace nad projektem ustawy antydyskryminacyjnej. Takie wymogi nałożyła Unia Europejska. (F)

Przetarg na telewizję mobilną jeszcze w maju


Jesienią rozstrzygnięty zostanie przetarg na wybór operatora polskiej telewizji mobilnej. Usługa ta ma być zaproponowana abonentom pod koniec roku. (I)

Urlop na żądanie tak, ale ze zmianami


Rząd chce, aby pracownik mógł jednorazowo skorzystać tylko z jednego dnia urlopu na żądanie. Platforma Obywatelska proponuje z kolei, aby każdorazowo należało uzasadnić chęć wzięcia takiego urlopu. (F)

Adam Glapiński nie będzie szefował Polkomtelowi


Po Dialogu i Exatelu przyszedł czas na zmianę we władzach Polkomtela. Ze stanowiskiem prezesa pożegna się prawdopodobnie Adam Glapiński. (F)

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Katowicach


W połowie kwietnia rozpoczęła się duża inwestycja w stolicy Śląska. Powstaje tam osiedle Książęce. Pierwszy etap budowy zakłada wybudowanie 22 czteropiętrowych budynków. (I)

Dotacje unijne: regionalne instytucje finansujące wybrane


Od maja będzie można ubiegać się o środki unijne z programu Innowacyjna Gospodarka. Unijne pieniądze ponownie rozdzielą agencje, które czyniły to w minionych latach. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kończy ich wybór. (I)

Malbork doczeka się hotelu z prawdziwego zdarzenia


Już w październiku rozpocznie się budowa czterogwiazdkowego hotelu w Malborku. Hotel stanie w sąsiedztwie krzyżackiego zamku i będzie spójny z jego koncepcją urbanistyczno-architektoniczną. Inwestycję rozpoczyna Europejski Fundusz Hipoteczny. (I)

Powstał ranking stron WWW operatorów komórek


Nowi, wirtualni operatorzy kiepsko wykorzystują swoje strony internetowe do walki o klienta. Znacznie lepiej udaje się to operatorom tradycyjnym. (F)
Dodaj Firmę do bazy

Panel Klienta

login
hasło

Serwis Przetargowy

 

Przetargi, Inwestycje, Zamówienia

Posiadamy certyfikat: